• Одличната цена
  • Ново
HSV831W MPEG-4 Х. 264 Безжична HD Видео Енкодер Live stream за YouTube H264 HDMI 1080p Енкодер со HDMI Loopout во Живо

HSV831W MPEG-4 Х. 264 Безжична HD Видео Енкодер Live stream за YouTube H264 HDMI 1080p Енкодер со HDMI Loopout во Живо

 
DEN 12959.52

Износ
Во продавницата.


HSV831 W MPEG-4 Х. 264 Безжична HD Видео Енкодер Live stream за You Tube H264 HDMI 1080p Енкодер со HDMI Loopout во Живо
Вовед HDMI ™ безжична предавателот е најновиот развој на hotpot, тоа е највисоката резолуција енкодер на пазарот во моментов. Таа поддржува преку мрежата за пренос и Wi Fi wireless HDMI сигнал на пренос во исто време. Само треба да го окупира помал пропусен опсег, може да се добие висока дефиниција видео сигнал. Производот се користи H. 264 формат на кодирање, кодирање на аудио и видео во исто време. Дизајн на двојна поток TS излез, според различни потреби на секој излез битна резолуција, уредот има висок интеграција, ниска цена предности, е широко се користат во различни дигитални ТВ емитување систем. Главната функција 1. Поддршка за безжичен пренос 2. Целосно го поддржува ONVIF протокол, којшто може да го поддржи NVR снимањето 3. Ние користиме стандарден H. 264 кодирање 4. Аудио кодирање поддршка MPEG1 Audio Layer 2 5. CBR/VBR/АBR го оценувате контрола,16kbit/s~16 Mbit/s 6. Мрежниот интерфејс се користи 1000 M full duplex режим 7. Поддршка UDP, HTTP, RTSP, RTMP протокол, поддршка за unicast и multicast 8. Излезниот стрим на видео формат : TS/VES/AES проток итн. 9. ВЕБ интерфејс, Кинески и англиски интерфејс за конфигурација изборен 10. Поддршка на управување со мрежата (WEB) 11. Поддршка за dual-крак излез 12. Поддршка проток резолуција прилагодувања 13. Поддршка мулти бренд set-top box декодер 14. Поддршка WAN LAN, wide area network LAN пренос Поле на примена 1.Мрежа TV HD систем за собирање 2. Digital signage HD streaming server 3. Мрежа конференција систем за видео фотографирање 4.HD видео фаќање картичка 5. Кабел за ТВ системот за хотел, куќа за гости 6. Работата соба снимање и емитување на систем 7.Образование емитува, снимање и емитување на систем 8. Digital high-definition емитува, снимање и емитување на систем 9. Пристапната мрежа за мониторинг платформа, снимањето поддршка Settings Step1 : Ресетирај & неискористеност
Влез за напојување за да го вклучите енкодер и задржете го pin за да го притиснете ТЕКОТ на енкодер за 10 секунди,тоа ќе се рестартира, и иницираните. Стандардниот Пат IP адреса на контролната табла е 192.168.0.31 по неискористеност.
Чекор 2 : Промена на администраторот компјутер IP (во случај на WIN 7)
Поставете го администраторот компјутер IP како : 192.168.0.* за да се избегне IP конфликтни со табла IP 192.168.0.31. (марко "*" броеви опсег ќе се 0-254 освен 31 ) Чекор 3 : Login (најава) Контролната табла во Т.Е.
Внесете 192.168.0.31 во URL адресата,
Стандардно Име : admin
Стандардната лозинка : admin
Чекор 4 : За Статус На Екранот
Answer : ___________________________ Note :
Текст Status : Покажи текст на резолуцијата
Мејнстрим Status : Покажи мејнстрим излезна резолуција и пристап адреса
Средно проток на државата : Приказ средно поток излезна резолуција и пристап адреса
Мејнстрим Live View : Прво, инсталирајте го мека на VLC 2.2.1. Потоа можете да пребарувате на мејнстрим видео преку вашиот КОМПЈУТЕР
Средно Поток Live View : Прво, инсталирајте го мека на VLC 2.2.1. Потоа можете да ги пребарувате средно стримувате видео преку вашиот КОМПЈУТЕР Чекор 5 : Network Settings
Менување на стандардната цртичка одбор IP
Забелешка : Default IP е 192.168.0.31. ако IP прилагодување е заборавен по менува. Можете да ги ресетирате тоа да default IP следете чекор 1 погоре. Чекор 6 : Мејнстрим Кодирање Поставување
Главниот поток поставување
Enc тип : H. 264 & H. 265 е задолжително
Профил : основни профил / главниот профил / висок профил
Рамка го оценувате : 5-60 (кога текст на резолуцијата е 1080i50, рамката го оценувате ќе го избере 25)
Bitrate режим : VBR / CBR
Група на слика : 30
Bitrate : 16-1200 K (Мрежен пропусен опсег поставување)
Мејнстрим протокол за поставување
OSD Поставување
Квалитет на сликата поставки
Sidestream Кодирање Поставување
Средно поток Поставување
Enc тип : H. 264 & H. 265 е задолжително
Профил : основни профил / главниот профил / висок профил
Рамка го оценувате : 5-60 (кога текст на резолуцијата е 1080i50, рамката го оценувате ќе го избере 25)
Bitrate режим : VBR / CBR
Група на слика : 30
Bitrate : 16-1200 K (Мрежен пропусен опсег поставување)
Sidestream протокол за поставување
OSD Settings
Имајте на ум : исто со мејнстрим поставување
RTMP(Real Time Streaming Protocol)прилагодувања
Септември 1 : Поставување H.


За производот

боја:
ЕУ приклучокот, велика БРИТАНИЈА ПРИКЛУЧОКОТ, НИ ПРИКЛУЧОКОТ, АУ ПРИКЛУЧОК
Должина:
H264 HDMI Encoder
Број На Модел На:
HSV831W H264 Безжична HDMI Енкодер
Конектор Б:
HDMI
Примена:
Мултимедијални,За iPod,Камера,ТВ КУТИЈА,Компјутер
оклопна:
Не-Заштитени
Бренд Име:
MiraBox
Надворешниот Дијаметар:
HSV831W H264 Wireless HDMI Encoder
Пакување:
картонска кутија
Пакет:
Yes
Пол:
Женски-Женски
Конектор A:
HDMI
Функција:
Никој
Тип:
HDMI Кабли
верзија:
HDMI 1.4
Пакет:
Пакет 4
Име на производ:
HSV831W H264 Безжична HDMI Енкодер
видео влез:
1-Каналот HDMI Порта поддржува HDCP H264 HDMI Енкодер
Аудио влез:
1-Каналот HDMI Вградени Аудио H264 HDMI Енкодер
Мрежен Протокол:
Поддршка HTTP/ RTSP/ RTMP/ UDP/ Multicast/ Unicast
Стрим шифра тип:
TS Стандард Stream /Двојно Пареа
За управување на конфигурацијата:
ВЕБ Конфигурација Далечински Надградба
Видео рамка го оценувате:
30 Рамка H. 264 во Живо Стриминг HDMI Енкодер
Аудио кодирање:
AAC /MP3 Факултативна H. 264 во Живо Стриминг HDMI Енкодер
Аудио KBps:
64Kb/s-384Kb/s H. 264 во Живо Стриминг HDMI Енкодер
Превод шалче:
Англиски јазик Х. 264 во Живо Стриминг HDMI Енкодер

Слични предлози