• Одличната цена
  • Ново
ЕДИНИЦА A25M Погодно PM2.5 Детектор / Ер Haze Детектор

ЕДИНИЦА A25M Погодно PM2.5 Детектор / Ер Haze Детектор

 
DEN 2327.52

Износ
Во продавницата.


Карактеристики & Основаноста
1. Погодно да се носат со исклучителен дизајн;
2. PM2.5 концентрација и амбиентална температура на екранот заедно на екранот;
3. Шест емоции за да се покаже PM2.5 концентрација на одделение (со врвен квалитет, добри, благи, умерени, тешки, отров);
4. Дизајниран со ласерски сензор за auto calibration & реално време тест;
5. Постојано може да се работи за 4hrs со батерија полимер батерија;
6. Опремени со бесење & автомобил месеци за примена во различни средини;
7. Тест со едно копче, над-опсег, индикација;
8. °C/°F unitswitching
За заштита на животната средина, ние не обезбеди хартија брошури, ние може да обезбеди електронска верзија на англиски упатство
Совети/Ps : Овој тип на производи ќе се покаже неколку Кинески знаци


За производот

Бренд Име:
ЕДИНИЦА
DIY Материјали:
Електрични
Со LCD Екран Или Не:
Yes
Број На Модел На:
A25M
Гас Тип:
PM2.5

Слични предлози