• Одличната цена
  • Ново
GODOX 2*120Ws Професионална Фотографија Студио Strobe Блиц Светлина со Umbrellar Softbox + 2m Светлина Стојат Комплет+DC-04 Флеш активирањето

GODOX 2*120Ws Професионална Фотографија Студио Strobe Блиц Светлина со Umbrellar Softbox + 2m Светлина Стојат Комплет+DC-04 Флеш активирањето

 
DEN 10199.52
DEN 8160.00

Износ
Во продавницата.


120 DI Студио Светлина
Оваа серија на студиото флеш, моделирање, светлата можат да бидат поставени за да полна осветленост или пропорционална префрлен на соодветната моќ, како флеш заминува, со голем студио светла со моделирање светла на истиот ефект. Со анти-pre-flash функција со користење на pre-flash со камерата може да се користи за да ги синхронизирате светлина контрола филм. Квалитетот, сигурен, трајни, погоден за портрет, мода, свадба уметност, реклама фотографија и снимање видео, итн.
Технички Податоци :
Модел : 120
Флеш Излез : 120ws
Моделирање светилка : 75w (прилагодливи)
Водич број(ISO 100) : 38m
Температура на бојата : 5600 ± 200 K
Моќ напон : 220 V/50 Hz или 100 V-120 V/60 Hz
F lash моќ Контрола : stepless
Полнење на батеријата време : 0.5-2sec
Флеш времетраење 1/2000-1/800s
Осигурач : 5 A
Димензија : 200*190*108mm
Тежина : Околу 0.9 кг
Флеш Предизвикувајќи Метод : Sync мозок,Тест копчето,Роб
Карактеристики :
Алуминиум домување, трајни
Компактна големина, моќни
Beep доаѓа полнење
Беше опремен со анти-pre-flash
LED дисплеј прецизни моќ тезги
Мулти-слој самозаштита.
RT-16
Карактеристики : Овој безжичен активирањето е контрола discreteness за камерата за да предизвика жешка чевли flashgun synchronously Лесна инсталација, ниска потрошувачка на енергија Без каква било штета да камера со Голема брзина и синхрони за 1/200 вториот Max. работното растојание : 30 M (отворен простор, без мешање) 16 канали, за да се избегне пречки На приемникот има on/off прекинувач, и LED да се покаже предизвикувајќи. Новиот дизајн : Канал Селектор надвор од предавателот и приемникот
Спецификации : Безжичните Флеш Активирањето; 16 канали избор Моќност на Предавателот : 23 A 12 V батерија (вклучени) Моќност на Примачот : 2 AAA батерии Долго траење на активирањето на батеријата, за една година или повеќе од 20.000 континуирано предизвикувачи Plug големина на примачот : 3.5 mm Адаптер големина за приемникот приклучок : 3.5 mm > 6.35 mm PC sync кабелот вклучен Радио работна фреквенција : 433 MHz
Answer : ___________________________ Note :
Два типа на извори на енергија обезбедување од страна на Manufactory. Ние default бродот на AC220 V извор на енергија флеш да земји во европа и Австралија, и Бродот на AC110 V тип на НАС/СА/Јапонија.) Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас.
Пакет Содржина :
2 x Godox 120 DI Студио Блиц Светлина
2 x Моделирање Светилка
2 x Кабелот за Напојување
2 x Светлина Стојат (Max : 195cm Височина)
2 x Проѕирен Чадор (33")
1 x Сребрена Чадор (33")
1 x DC-04 Флеш активирањето


За производот

Пакет:
Yes
Бренд Име:
Godox
Температура На Боја:
Летно 5600K

Слични предлози