• Одличната цена
  • Ново
Godox BD-04 Штала Вратата + Саќе Мрежа + 4 Боја Филтер + Боуен Рефлектор за Студио Флеш

Godox BD-04 Штала Вратата + Саќе Мрежа + 4 Боја Филтер + Боуен Рефлектор за Студио Флеш

 
DEN 2207.52
DEN 1766.00

Износ
Во продавницата.


Godox BD-04 Штала Вратата + Саќе Мрежа + 4 Боја Филтер + Боуен Рефлектор за Студио Флеш
Оваа Штала Вратата е фиксиран на стандардот рефлектор. На 4pcs знамиња е прилагодлив за флексибилни осветлување shaping. Светлината може да биде концентрирано и за потребно. Тоа е, исто така, се одликува со 4pcs филтри. Да ги искористат предностите на филтри за да се пука во поинаква средина.
КАРАКТЕРИСТИКИ
4 боја филтри за да ви овозможи да имаат различни позадина бои. Тие се користат за било точно светлина рамнотежа или создадете драматичен светлосни ефекти. Овие се исто така се користи за да ги промените боите на потекло. Тие се дизајнирани да се користи со штала вратата прилог / леќа носителот
1 Саќе дизајнирана за да ви дадат крајна контрола на насоката на вашата светлина. На саќе мрежа ќе се претвори во strobe главата во specular извор на светлина. Тоа ќе емитираат зрак на светлина, токму каде што се стремите. Фотографи кои ги користат овие имаат тенденција да се користи многу, "сликарство сцена" токму со базени на светлината
Оваа 4 лист barndoor собата е специјално дизајниран за употреба на рефлектор. Barndoors е од суштинско значење прибор за секоја осветлување систем. Овие уреди менување на обликот, интензитет, или бојата на светлината на излез од вашиот флеш глави. Употреба на barndoor сет ќе резултира во окното на светлината, кога тоа е во прилог на предната страна на рефлектор на вашиот извор на светлина. Големината на вратило на светлината ќе бидат утврдени со отворањето на лисјата, и растојанието на светлината од предмет
СПЕЦИФИКАЦИЈА
Големина : ¢178mm 6mm*6mm
СОДРЖИ
1 x Штала Врата
1 x Саќе Мрежа
4 x Боја Гелови Филтри (Црвена, Жолта, Сина & Зелена)


За производот

Пакет:
Yes
Бренд Име:
Godox
Број На Модел На:
BD-04

Слични предлози