• Одличната цена
  • Ново
A-C081 TCP/IP Биометриски Отпечаток Време Часовникот Рекордер Присуство Вработен Електронска Време на Снимањето Уред

A-C081 TCP/IP Биометриски Отпечаток Време Часовникот Рекордер Присуство Вработен Електронска Време на Снимањето Уред

 
DEN 4315.20

Износ
Во продавницата.


Tcp/ip Отпечатоци и Лозинка време присуство Систем Вработен Отпечаток Време Систем за Управување Време на Снимањето на часовникот
Дизајн на-C071 биометриски отпечаток време присуство е со Западен стил, пред случај е акрил и назад случај е со гума боја процес, тоа hass подмолна и домот, се чувствуваат. , својата хардвер структура усвојува структурниот дизајн на индустриски одделение. Тоа е со самите себе отпечаток аритметички која е најнапредна во светот, автоматски се анализира ситна разлика на најновите отпечатоци од прсти наспроти претходната отпечатоци од прсти и се ажурира соодветно за да се обезбеди висока точност и оптимална брзина на отпечатоци признавање. Високото признание способност за повредени и лупено прстите, идентификација време е помалку од 0.8 секунди. Со лична карта(факултативно за IC card) функција, мулти валидација на методи со картичка, отпечатоци и лозинка комбинација. User-дефинирајте за порака екранот и екранот. Самостојни да функционира уредот, U флеш диск може да ги реализира сите вид на поставување на уредот директно. TCP/IP комуникација, мрежна конекција е едноставен и лесен. Поддршка за Push Технологија, собирање на податоци & споделување слободно.
Функција :
Со најнапредните отпечаток аритметички во светот, автоматски се анализира ситна разлика на најновите отпечатоци од прсти наспроти претходната отпечатоци од прсти и се ажурира соодветно за да се обезбеди висока точност и оптимална брзина на отпечатоци признавање. Високото признание способност за повредени и лупено прстите, идентификација време е помалку од 0.8 секунди. Вграден-во лична карта сензор (задолжително за IC card), слободно да се провери од страна на Картичката, отпечатоци и лозинка комбинација. За 2,8 инчен TFT екран во боја У диск Поддршка да ја преземете, или да испратите евиденција за присуство и отпечатоци на податоци и др. Корисникот може да се запишат на отпечаток во еден уред и споделување на запишување на информации со други уреди преку USB флеш меморија. TCP/IP комуникација, мрежна конекција е едноставен и лесен, поддршка за Push Технологија, работат за контрола на пристап на вмрежување и собирање на податоци & споделување на слободно Поддржува 11 & 18 цифри за корисникот за ИДЕНТИФИКАЦИЈА на регистрација, корисникот исто така може да се запишат мобилен број за идентификација (ID броеви. Режими на автентикација се 1 : 1 и 1 : N, корисникот може да се регистрирате десет прсти, max отпечаток капацитет е 2,000 запишување и 100.000 записи. Предупредување функција за целосна евиденција и истражување дневник функции. Може да се постави порака потсетник за состанок, роденден и само-дефинирање на екранот Спецификација :
LCD Екран
На 2,4 инчен TFT Екран во Боја
Отпечаток Сензор За Резолуција
500 DPI (Оптички сензор)
Хардверска Платформа
REALAND Р ZDC2911
Алгоритам Верзија
REALAND Р RSFv5.1
ПРОЦЕСОРОТ
ARM926 EJ ПРОЦЕСОРОТ, Работи на Фреквенција : 200 MHZ
Комуникација
TCP/IP, USB Мемориски Диск, USB кабел
Корисникот Капацитет
2,000
Евиденција Капацитет
100,000
Софтвер за оперативен СИСТЕМ
XP/Win2003/Vista/Win7/Win8 (32bit / 64bit)
Идентификација Време
Метод За Проверка На Автентичност
Отпечаток/ СМАРТ Картичка (125 Khz, EM4100) /Лозинка
Јазик
Англиски
Бел
Вграден-во времето бел
Операцијата На Владата
Off-line/Онлајн
Моќност
DC 12 V/0.5 A
FRR
ДАЛЕКУ
Работен Режим
Off-line/On-line
На Автентикација Label_auth_source_plural
1 : 1, 1 : N
Опкружување при работа
Оперативен Temp : 0°C-50°C, Влажност : 80%
7 Дена Гаранција за враќање на Парите : Ако не сте задоволни со точка купени од нас. Ве молиме да не информирате во писмена форма(на пример, e-mail, али порака, факс, писмо) во рок од 7 дена од денот на приемот на стоката. Ние ќе ви помогнеме да се врати и реконструкција на објектот. Ве молиме имајте во предвид дека postages / сопствени трошоци(ако ги има) spended во таква наредба се на клиентот со трошоците.


За производот

Бренд Име:
mcdorsteco
Број На Модел На:
AF081
Корисникот Капацитет:
2000 година
Дневник Капацитет:
100000
комуникација:
tcp/ip,USB,
Мени Langauage:
Англиски
Биометриски Мерење:
Отпечаток
картичка капацитет:
2000 година
Мени Јазик :
Англиски

Слични предлози