• Одличната цена
  • Ново
Брза Испорака! 46 Интерактивна допир фолија,10 точки на допир филм за прозорец стакло продавница

Брза Испорака! 46 Интерактивна допир фолија,10 точки на допир филм за прозорец стакло продавница

 
DEN 20784.00

Износ
Во продавницата.


Брза Испорака! 46" Интерактивна допир фолија,10 точки на допир филм за прозорец стакло продавница
Осетлив На Допир Фолија Работа На Директорот
интерактивна допир фолија Брзо ќе им овозможи на допир на екранот во вашиот обичните стаклени светот. 's голем формат флексибилен екран на допир панел, маска од 30 до има 3 клучни делови. 1 е филм сензор, 2. електроника е контролер, ние тоа го нарекуваме e Board, 3-то е возачот. Филм сензор е зелена технологија, производ, има високо ниво на транспарентност, лесни и тенки. вграден нано жица мрежа е сензорот мрежа, што може прецизно позиционирање раце допир акција. Тоа се користи сензори технологија, лесно да ги промените некоја да bulletproof допир. e Board употреба на Спц архитектура, па на ПХБ е мал и силна бучава за филтрирање алгоритам, Тоа може да се детектира слаб сигнал дека предизвикани од раце.
Возачот поддршка на Windows XP/7/8, вклучуваат 32-битна и 64-битна. потпише договор со милан, Mac OSX, Андроид 4.0 до верзија.
Таа има две верзија, еден е држат филмска верзија, тоа е дизајниран за интерактивен прозорец и може да се peeledoff за повторно користење. Друг е постојана верзија, откако ќе кора исклучите маска слој и ламинатни на стакло, на сензорот ќе бидат трајно фиксна.
Супер предности за 46 инчи 10 поени осетлив на допир фолија :
1. Проектираните Capacitance Допир Фолија Технологија
2. Работи на стакло до 20mmthickness
3. Лесен за употреба или инсталација, и Едноставно да се постави за допир фолија
4. Издржливи флексибилен touch фолија, многу светла и тенка допир фолија
5. Совршен двоен допир, Брз контакт одговор брзина
6. Одредување на опции : отстранлив и постојан, Може да биде постојан или заменливи
7. Може да се додадат на речиси секоја површина : Магазин прозорец, Стакло, Акрил и Задна проекција на филм и сите други неметални материјали
8. Достапни Големина : од 30 до 180 инчи листови, поголеми се достапни на барање
Интерактивна Допир Фолија Карактеристики
Безбедност и робустен
Antiscratch, ламинатни на грбот на
Водоотпорен, dustproof, bulletproof,
Не го изложувајте компоненти, безбедност.
Нема механички компоненти со долг живот
Индустриски температура опсег : -20 °C до +
Уметност и Sci Fi
Високо ниво на транспарентност ≥93%, glasslevel транспарентност
Не рамки на допир област
Тенок и лесен, на сензорот дебелина само 0.17 mm
Thruglass допир, максималната дебелина на стакло може да се постигне 20mm.
Само рацете и да се валидни, без допир акција на метал, пластика, и така натаму.
Одлично искуство
Нула притисок допир, па дури и со ракавици.
Глувчето функција со Зумирате/одзумирате и ротација.
2 поени за Multitouch, Поддршка TUIO & Win Мајчин
Прецизни touch & реално време на одговор
Напредни функции
Ниска потрошувачка на енергија, на maximu потрошувачка е само 0,5 w
Флексибилни, би можеле да се применат за да крива површината на екранот
Филмот сензор може да се ламинат на било каква мазна неметални рамни
Различни големина од 17" 100", најниската цена прилагодување.
ламинатни на задниот дел од стакло
водоотпорен, Acidproof
долг живот
0 °C до +80 °C ниво
Тенок и лесен, на сензорот дебелина само 0.17 mm
стакло допир, максималната дебелина на стакло
nly раце валиден, без допир акција на метал, пластика,
Нула притисок допир, па дури и со ракавици.
Глувчето функција со Зумирате/одзумирате и ротација.
допир, Поддршка TUIO & Win Мајчин
минимална моќност
Флексибилни, би можеле да се применат за да крива површината на допир
Филмот сензор може да се ламинат на било каква мазна
0", најниската цена
Интерактивна допир фолија повеќе спецификација :
Метод на индукција
Подобрување на проектираните уреди со покажувач на технологија, црисс-крос X, Y nanowires претставуваат уреди со покажувач на матрицата
Допрете големина
17"~120" може да се прилагоди
Допрете точноста
Не лебдат, отстапување е околу 1~3мм
Калибрација начин
софтвер за калибрација
Индукција дебелина (пенетрација)
Приспособена од страна на софтвер за да го прилагодат на различни дебелина на стакло, дури и носете ракавици за да се произведе допир-чувствителни, може да навлезат неметални материјали во врска со дебелина од 20 mm (средината за да се овозможи воздух слој), индукција може да навлезат дури и стакло дебелина aboutof 25mm
Скенирање фреквенција
60 Hz~130hz
Излез начин
USB 2.


За производот

Тип:
капацитивни
Пакет:
Yes
Интерфејс Тип:
USB
Бренд Име:
Xintai Допир
Производи Статус:
Акции
Број На Модел На:
XT-TF46-10
Големина На Екранот:
46inch
Откривање Метод:
Проектираните Capacitance технологија со користење на хоризонтална вертикална жици
Големини На Екран:
Од
Точноста:
Приближно 3 мм апсолутна, 1 mm роднина. Не лебдат
Усогласување:
Софтвер возачи обезбеди калибрација објект
Осетливост:
Функции со не-mertalise, еден изградба стакло 16mm дебели.
Брзината на одговор:
Зависи од стакло дебелина. Обично од 50 до 100ms.
Излез:
RS232C комуникации на 9 pin-D женски или USB-Порта
Софтвер Компатибилност:
Windows XP & Vista. Windows7 windows8 Андроид,Linux,MAC
Температурата Опсег:
Подобро од -10 до +70
Објектот:
екран на допир панел филм

Слични предлози