• Одличната цена
  • Ново
5D Дијамант Сликарство Крстот Бод Паун Дијамант везови декоративни DIY Занает Дома Декор 42*30CM W210

5D Дијамант Сликарство Крстот Бод Паун Дијамант везови декоративни DIY Занает Дома Декор 42*30CM W210

 
DEN 151.20
DEN 144.00

Износ
Во продавницата.

100% сосема нов и висок квалитет на Renderings за повикување само, големината да преовладуваат во вид . Дијамант слики продадени се полу-готовиот производ, треба да заврши со себе рамката не е вклучена! Уникатна убавина и моден дизајн Совршен за да ги красат вашата дневна соба или во спалната соба за да одговара на различни декорација стил Материјал : Платно+Круг Дијаманти+Лепилото Боја : Како што е прикажано како слики Стил : 5 D Дијамант Сликарство Количина : 1 Set DIY Дијамант сликарство производството чекори : 1. Отвори кутијата и да ја провери дијамант подготви специјални алатки. 2. Приказ на смола дијамант боја, средена, со цел на кодирање. 3. Откривањето на лента цртање погоре, ќе видите голем број на симболи за да одговара на бојата на кодирање. 4. Според соодветните боја кодирани менгеме соодветните смола инкрустирани дијаманти. 5. Предлага дека еден вид на смола дијамант еден сет заврши побрзо. 6. Со цел да се создаде совршен дијамант сликарство, цртежи се стави заедно во едно место секој ред симболи не треба да остане заглавен дијаманти. 7. За да исечете некоја добра фигура на цртежи се одржи сортирана низа монтиран на авионот на материјалот погоре. 8. Splices треба рамен против уредни, немаат пукнатини. 9. По добра борба, остатокот на јазот на лепак соодветните симболи на дијаманти. 10. За да се заврши на добро дијамант цртање, го стави во вашиот избор на соодветна рамка (ресторан не обезбедуваат рамка). Совети : 1. Смола дијамант јаде, не дозволувајте деца да си играат со цел да се избегнат несреќи како што се голтање. 2. Цртеж треба да се чуваат чисти, Инаку, лепило сила е нарушена. Ако постои нечистотија лепливоста можат да влијаат врз нив со ниска температура солидна железо. 3. Дијаманти да остане леплива заболување на стегање. Забелешка : Големина за рачни мерења на локации, може да биде од 0 до 2 cm грешка, припаѓа на нормален феномен. И поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме! Пакетот вклучува 1 Pc x Везени Крпа 1 Pc x Точка Вежба Пенкало 1 Pc x Gule 1 Pc x Пластичен Послужавник Неколку кеси x Круг смола Кристал Дијамант


За производот

Стил:
Модерна
Форма:
Во комбинација
Број на Бои:
1-30
Дијамант форма:
Круг
Бренд Име:
OOTDTY
Шаблон Тип:
Флорални
Pasting Област:
Делумно
Платно Пакување Метод:
Навива
Употреба:
Слики
Рамка:
No
Надворешното Пакување:
пластична кеса
Материјал:
Платно+Круг Дијаманти+Лепак
Број На Модел На:
5A20574W615
Големината на Платно:
42 x 30cm/16.54 x 11.81 (прибл.)

Слични предлози