• Одличната цена
  • Ново
Diy Дијамант Сликарство Убавина Дијамант Мозаик Плоштадот Rhinestones Трева Се Соберат Цвет Девојка Полна Крстот Бод Комплет Дијамант Везови

Diy Дијамант Сликарство Убавина Дијамант Мозаик Плоштадот Rhinestones Трева Се Соберат Цвет Девојка Полна Крстот Бод Комплет Дијамант Везови

 
DEN 556.32
DEN 284.00

Износ
Во продавницата.


Diy Дијамант Сликарство Убавина Дијамант Мозаик Плоштадот Rhinestones Трева Се Соберат Цвет Девојка Полна Крстот Бод Комплет Дијамант Везови
Почитувани, се обрне внимание! Ние се продава дијамант слики се полу-готовиот производ не содржи рамка!
Ние се продава дијамант сликарство материјал е смола, целиот мозаик модели се drilled надвор со смола дијамант, база на мапата со лепило фото хартија. Продажба на дијамант сликарство се продава нема проблеми со квалитетот не се врати. (Пример : производот не е ист со слика, не замислете совршен производ големина не се види, постојат неисправни, итн. не квалитет проблем). Производ димензии се наведени во опис на производот во смола вежба за професионални фабрика за масовно производство, но исто така мал, постои неизбежна неисправни вежба, ви Благодариме за разбирањето! Со смола дијамант се случува да биде повеќе со повеќе од 30%, помалку дупчење феномен, генерално, не се појави, ве молиме остатокот увери купување.
[DIY Дијамант сликарство производството чекори]
1. Отвори кутијата и да ја провери дијамант подготви специјални алатки.
2. Приказ на смола дијамант боја, средена, со цел на кодирање.
3. Откривањето на лента цртање погоре, ќе видите голем број на симболи за да одговара на бојата на кодирање.
4. Според соодветните боја кодирани менгеме соодветните смола инкрустирани дијаманти.
5. Предлага дека еден вид на смола дијамант еден сет заврши побрзо.
6. Со цел да се создаде совршен дијамант сликарство, цртежи се стави заедно во едно место секој ред симболи не треба да остане заглавен дијаманти.
7. За да исечете некоја добра фигура на цртежи се одржи сортирана низа монтиран на авионот на материјалот погоре.
8. Splices треба рамен против уредни, немаат пукнатини.
9. по добра борба, остатокот на јазот на лепак соодветните симболи на дијаманти.
10. За да се заврши на добро дијамант цртање, го стави во вашиот избор на соодветна рамка (ресторан не обезбедуваат рамка).
[DIY Дијамант сликарство Мерки на претпазливост]
1. Референца пред операцијата чекори.
2. Ако не знаете каква боја да се користи, ве молиме обратете се до боја на табелата.
3. Собрани смола дијамант шема мора да се земе точка внатре намалување на линија, а потоа се намали парчиња, за да се обезбеди целокупната ефект.
[Совети]
1. Смола дијамант јаде, не дозволувајте деца да си играат со цел да се избегнат несреќи како што се голтање.
2. Цртеж треба да се чуваат чисти, Инаку, лепило сила е нарушена. Ако постои нечистотија лепливоста можат да влијаат врз нив со ниска температура солидна железо.
3. Дијаманти да остане леплива заболување на стегање.
[DIY дијамант сликарство карактеристика]
1. На DIY дијамант сликарство може да работи и да научат да се намали стресот, емоционалното прилагодување, активно размислување, подобрување на самодовербата.
2. На DIY дијамант сликарство може да се користат за декорација на семејството соба, го направи животот повеќе хармоничен.
3. DIY производство може да се доживее чувство на постигнување, способност и упорност се посветам на трпение, стари лица и деца се соодветни.
4. Процесот на производство е едноставно можете да креирате кратко време да заврши.
5. DIY сликарство дијамант е исклучителна да им даде на пријатели и најблиски да го изразат добри желби за споделување.
6. DIY дијамант привлече личност од било која возраст може да се направи, бидејќи, вклучувајќи деца, членови на семејството и така семејството повеќе топло.
Процес На Производство
1.Отворете производот suite,според боја наредени дијаманти и организира сите алатки. 2.Кога ќе почнете , треба само да ги укине мал дел од ослободувањето на хартија, со цел да се избегне други регионални леплива прашина влијае на сврзување ефект. 3.Ставете ја дијаманти во соодветната мрежа (според сериски број).


За производот

Големина:
30x20cm paper bags, 35x25cm paper bags, 45x30cm paper bags, 60x40cm Colored Box, 75x50cm Colored Box, 90x60cm Colored Box
Бренд Име:
Петар рен
Употреба:
Слики
Стил:
Модерна
Материјал:
Смола
Шаблон Тип:
Портрет
Дијамант форма:
Плоштад
Форма:
три-димензионални
Pasting Област:
Целосна
Платно Пакување Метод:
Навива
Рамка:
No
Број на Бои:
30-45
Надворешното Пакување:
Обоени Кутија за пакување или хартиени кеси

Слични предлози