• Одличната цена
  • Ново
Целосна 5D Diy Daimond Сликарство Крст-бод Цвеќиња Јоргованот Daisies 3D Дијамант Сликарство Целосна Rhinestones Слики Везови Подароци

Целосна 5D Diy Daimond Сликарство Крст-бод Цвеќиња Јоргованот Daisies 3D Дијамант Сликарство Целосна Rhinestones Слики Везови Подароци

 
DEN 352.80
DEN 180.00

Износ
Во продавницата.


Бренд име :
Дијамант тип : Рубикова Коцка Круг Дијамант & 3 D Дијамант Круг
Примена : home/хотел/канцеларија декорација & подарок
на рамка : Ние продаваме дијаманти без Рамка
За дијамант количина : со 30% повеќе од количината на дијамант, апсолутна доволно
Вежба Област : 100% Круг Полн со Везени Дијаманти
Големината на сликата : 20x20cm 25x25cm 30x30cm 40x40cm
Драги пријатели , поради ефектот на малата големина и не е прекрасна , таа 's само за забава на деца и практиката на новодојденци. Клиенти кои посебно сакам прекрасен ефект ве молиме изберете голема големина . Она 's повеќе, ве молиме да не отворено спорот за ефектот на мали димензии, ние нема't презема никаква одговорност.
Обично, сложени шарени picutures со деликатна детали треба поголема големина за да го изразат тоа 's details . И ако сакате општ поглед на ефектот на секоја големина, на следната слика е за повикување само. Исто така можете да ни остави meesge ако сакате повеќе големи големина или имате било какви други прашања.
Ние сме професионални фабрика и да се фокусира на висок квалитет на DIY дијамант сликарство крстот бод за 5 години,таму се многу убави кристал слики во нашата продавница и цените се евтини,ве молиме кликнете во нашата продавница да се избере дијамант мозаик ви се допаѓа најдобро. Секој цртеж вклучуваат : 20-30% повеќе rhinestones, печатени HD oilcloth, алатки (вежба точка пенкало, вежба плоча,дупчење кал). Ние, исто така може да го направи било која слика ви се допаѓа,ве молиме контактирајте со нас и да ги испратите на сликата за нас .
Ако сакате да се веледрогерија или продавач и да го продаде daimond сликарство во вашата земја,ве молиме контактирајте со нас.
1,1,сликарството платно, на rhinestones и сите алатки, ќе бидат спакувани во кутија.
2,Без оглед на големината дијамант што го купат, ние ќе ги пакувам во кутија.
3,кутијата е доволно силна за да се заштити производот, но кутија може да се добие малку оштетување за време на транспортот.
1.477 DMC светот стандардна боја Светли бои
360 степени по паста е завршена
30% поголема количина на дијамант
1. Се однесува на споредба маса на платно да се идентификуваат секоја дијамант број и соодветната печатена број на платно.
2. Вметнете ја круг крајот на dotting пенкало во dotting цемент (притисни тешко да се задржи на цемент во место).
3. Користете круг крајот на пен да се држиме дијамант и малку притиснете надолу за да се отстранат било какви дополнителни цемент.
4. Солза освен делумно филм и место на дијамант на платно според соодветниот број.
5. Ако се држиме дијамант на погрешна областа на сликарството, отстранете ја дијамант со помош на пинцета.
6. По завршувањето, малку притиснете надолу на дијаманти со вашата рака или книга да се осигура дека дијамантите се цврсто прикачени.
PS :
Нема видео за да ви покаже како да ја заврши оваа слика на врвот на оваа страница. И тоа може да се види само на компјутери.
И ако сеуште се грижите за тоа како да се завршат, ќе може да се купи една мала слика за да се практикуваат.
Дијамант Додаток Услуга
Ние ќе испрати било дијаманти кои вие може да изгубите. Првата пратка е врз нас. Секоја пратка после тоа, ќе мора да плаќаат за превозот.
Некои Други Услуга
1. Ако имате било какви прашања, ве молиме да бидат слободни да контакт. И ние ќе ви одговори во рок од 24 часа, освен викендите.
2. Ако било какви проблеми збор за вас, ве молиме да не't worry. Можете да контактирате со нас на прво место. Ние и ветуваме ние ќе се обиде што е можно за да ви помогнат.
3. Ве молиме да обрнете внимание на времето разликата меѓу нас. Ние работиме во Кина.
Времето Табела на нашата Работа на време. Временска Зона Работното Време Пекинг Време 08 : 30 до 18 : 00 по Московско Време 03 : 30 до 13 : 00 НАС Pacific Time 17 : 30 до 03 : 00 холандски Време 02 : 30 до 12 : 00
За Превозот
Земја, Вообичаено, пристигнуваат време руската Федерација 15 ~ 25 дена Холандија 12 ~ 20 дена сад 14 ~ 25 дена Шпанија 13 ~ 25 дена Франција 13 ~ 25days Велика Британија на 10 ~ 25 дена Украина 16 ~ 25 дена Другите 15 ~ 45 дена 1.


За производот

Големина:
20x20cm, 25x25cm, 30x30cm, 40x40cm, 50x50cm, 60x60cm
Стил:
Европа
Бренд Име:
fuyun
Дијамант форма:
Круг
Надворешното Пакување:
Обоени Кутија
Шаблон Тип:
Сценско
Материјал:
Смола
Форма:
три-димензионални
Платно Пакување Метод:
Навива
Употреба:
Слики
Рамка:
No
Pasting Област:
Целосна
Број на Бои:
30-45
алатка:
Точка вежба пенкало,Здодевни кал,сад
реден број:
SM017
колекции во собата:
Алатки,Доволно Смола Дијаманти ,Печатени HD Платно
Ракотворби Тип:
Недовршениот Дијамант Везови
Други Име на Дијамант Везови:
Дијамант Сликарство Крстот Бод
Други Име на Дијамант Сликарство:
Дијамант Мозаик & Мушка Слика
Дијамант Тип:
3D Рубикова Круг Дијамант
Примена:
Ѕидот Налепници Дома Декорација & Подарок & Играчка
Декорација Место:
Спалната соба & Дневна соба & Канцеларија
силна точка:
Брз паста дијаманти/Многу може да учествува/Лесно да се научат

Слични предлози