• Одличната цена
  • Ново
2018 Diy Дијамант Сликарство Принца Патување Крстот Бод Плоштадот Рачно Производство Целосна Вежба Кристал Кристал Смола Дома Декор

2018 Diy Дијамант Сликарство Принца Патување Крстот Бод Плоштадот Рачно Производство Целосна Вежба Кристал Кристал Смола Дома Декор

 
DEN 272.16
DEN 272.00

Износ
Во продавницата.


Бренд : Софи Убавина Дома
Примена : home/хотел/канцеларија декорација & подарок
Дијамант тип : изборен Круг Дијамант & S quare D iamond
За дијамант количина : со 20% поголема количина на дијамант, апсолутна доволно
Дијаметарот на дијамант : 2,5 mm
Дијамант сликарство предмети вклучуваат :
Пакување кутија/торба, вежба, точка вежба пенкало, дупчење кал, шен вежба плоча, пинцети, везени крпа, вентил торба.
Силна пакет :
Балон филм kraft хартиена кеса или цврста картонска амбалажа, која ги штити вашите производи да бидат оштетени за време на испорака, ве молиме да се чувствуваат слободни да се направи вашата шопинг.
Фото Детали
Опис
1. Се однесува на споредба маса на платно да се идентификуваат секоја дијамант број кој одговара на печатени областа на платно.
2. Вметнете ја круг крајот на dotting пенкало во dotting цемент (притисни тешко, инаку цемент може да падне).
3. Користете круг крајот да се држиме дијамант и малку притиснете го надолу за да ги добиете екстра цемент надвор.
4. Солза освен делумно филм и се држи на дијамант на платно според соодветниот број.
5. Во случај на лепење на погрешно место, отстрани погрешно дијамант со помош на пинцета.
6. Откако ќе завршите, малку притиснете надолу дијаманти со рака или книга да се чува цврсто прикачен.
Круг Дијамант Ефект
Плоштад Дијамант Ефект
Работилница
Повеќе Термин
..За Ефект.. .
Поголем големина, подобар ефект! Секој дијамант големина : 2.5x2.5мм. Ако сликата е комплексен, мала големина, ќе не е многу добро! Ако ви треба голем големината на никакви слики, ве молиме контактирајте со нас!
..За Нас..
Нашите дијамант сликарство се полу-готови, не вклучуваат рамка. Ние ќе се обезбеди дијамант везови алатки за вашиот направи. И ние ќе сместени 20% повеќе дијаманти! Иако нашите производи не е најевтин, но квалитетот на нашите производи е најдобар! Кога ќе се заврши тоа, можете да испраќате фотографии од вашите слики за нас, ние ќе го покаже тоа да купувачи од целиот свет го цениме!
..Повратни информации..
Бидејќи вашето мислење е многу важен за нашиот бизнис развој, срдечно ве покануваме да ја напушти позитивни повратни информации и за нас, доколку сте задоволни со нашите производи и услуги. Тоа само ќе ве однесе 1 минута. Ви благодариме! Ако не сте задоволни со производот и услугата, ве молиме љубезно ве молиме контактирајте со нас пред да замине било negotive и било неутрален повратни информации. Ние ќе се обидеме потрудиме да ги задоволи вас. Ви благодариме!
..Експрес Испорака..
Внимание! ние сме меѓународни продавачот од Кина копното. ВЕ МОЛИМЕ ДА БИДЕТЕ ТРПЕЛИВИ! Ние обично нудат стандардна меѓународна воздухопловната.Тоа може да се направи за 10 до 25 работни дена за испорака. Ако имате било какви прашања или било какви посебни барање, ве молиме контактирајте со нас. ние ќе ви одговори во рок од 24 часа поради времето разликата меѓу нас.
..Имајте на ум..
Burer ќе биде одговорен за даноци,царински и други давачки во текот на превозот! Сите предмети треба да се испраќаат до aliexpress berified адреса
..Услови За Продажба..
Ако не сте задоволни со објектот, тоа може да се врати во оригиналната состојба во рок од една недела по приемот. ние ќе ви испратиме целосна наплата заедно со превозот на трошоците веднаш штом ќе се добие објект. Но купувачот треба плати се врати превозот.
Добредојдовте На Нашата Продавница Повторно


За производот

Големина:
20x25cm Square, 20x25cm Round, 25x30cm Square, 25x30cm Round, 30x40cm Square, 30x40cm Round, 40x50cm Square, 40x50cm Round, 50x60cm Square, 50x60cm Round, 60x80cm Square, 60x80cm Round
Шаблон Тип:
Портрет
Стил:
Европа
Број на Бои:
1-30
Материјал:
Смола
Форма:
три-димензионални
Платно Пакување Метод:
Навива
Бренд Име:
Софи Убавина Дома
Дијамант форма:
Плоштад
Употреба:
Слики
Рамка:
No
Надворешното Пакување:
хартиена кеса
Pasting Област:
Целосна
Завршување:
Недовршени,ќе Треба рачно изработени
Материјал на Дијамант:
слика rhinestones
детали:
Целосна Дијамант со слика
колекции внатрешни детали:
смола честички, Основната ткаенина, Цртежи, Форцепс, Плоча
кориснички:
Yes
Се применуваат во вселената:
Ѕид Дома Декорација DIY Везана
Потребни дијамант боја:
Многу боја За Нормално
занаети:
Крстот-бод везана 5d дијамант
Големина:
Multiple size can choose
Стил:
Слика

Слични предлози