• Одличната цена
  • Ново
Acro Афро Мини Naze32 NAZER 32 10DOF Лет Контролер За FPV РК Multirotors

Acro Афро Мини Naze32 NAZER 32 10DOF Лет Контролер За FPV РК Multirotors

 
DEN 1535.52

Износ
Во продавницата.


Дизајниран за употреба со мал внатрешен или мала до средна големина отворено multirotor занаети, или како самостоен камера стабилизатор. На Naze32 лет контролер е исклучително едноставен за инсталација, со конфигурација врз основа на познатите Multi Wii софтвер.
Спецификации :
Висина : 22mm
Ширина : 27mm
Тежина : 3 грама
Сензори : MPU6050 + MS5611
Карактеристики :
Батеријата напон следење
Вграден-во Fr Sky telemetry конвертор
Модерната 32-битен процесор (STM32 F103) работи во 3.3 V/72 MHz.
Одборот USB за поставување и конфигурација
Дополнителни светла Led диоди
Модерната GUI за сите оперативни системи, Baseflight Конфигуратор или Cleanfligh Конфигуратор
Хардверска платформа :
Најновата верзија на STM32 F103 Процесор
MPU6050 шест-оската Акцелеметарски + gyroscope
MS5611 прецизност барометар
Пакетот Вклучува :
Мини Naze32 10 DOF контрола на летање x1
Грешки x1
Посебни силиконски кабел поставете x1
Pin x1
Answer : ___________________________ Note : default фабрика поставување е најновата четка 1.90 Naze програма


За производот

Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Материјал:
Композитен Материјал
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Европската социјална повелба
Број На Модел На:
Naze32
Бренд Име:
uuustore
За Возило Тип:
Авионите
РК Делови и Accs:
Конектори/Жици
Четири тркала Атрибути:
Монтажа
Алатка Материјали:
Собрани класа
Надградба На Делови/Додатоци:
Моторни
Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Тип На Единица:
парче
Тежина На Пакет:
0.1kg (0.22lb.)
Пакет Големина:
10cm x 10cm x 10cm (3.94in x 3.94in x 3.94in)

Слични предлози