• Одличната цена
  • Ново
12GA DC 3V 6V 12V Мали Електрични Метал Опрема Моторни опашка окното за енкодер N20 РК smart автомобил Робот модел DIY мотор Играчки заклучување на Вратата

12GA DC 3V 6V 12V Мали Електрични Метал Опрема Моторни опашка окното за енкодер N20 РК smart автомобил Робот модел DIY мотор Играчки заклучување на Вратата

 
DEN 527.52

Износ
Во продавницата.


За поддршка на големо, ги купите овој мотор повеќе од 20 парчиња може да се добие Големо Цена попуст 30 % попуст.
******************************Овој производ опис започнете****************************
Можеби ќе треба заграда или печат жлезда :
12 GA Минијатурни DC Опрема Мотор ( Опашка вратило) Модел на Објект Напон
(V) Без Оптоварување
Брзина
(r/мин) Вчитување
Брзина
(r/мин) Отценети
Вртежен момент
(N·cm), Отценети
Тековната
(м-р) Димензија
(исклучување на окно) Вратило Нето
Тежина
(g) 12 GA 12 GA-3-15 T DC 3 V 15 11 4 150 27x10x12mm D форма Φ3x10 12 12 GA-3-35 T 35 26 4 12 GA-3-50 T 50 38 1.2 12 GA-3-100 T 100 76 0.8 12 GA-3-150 T 150 114 0.6 12 GA-3-330 T 330 250 0.3 12 GA-3-500 T 500 380 0.2 12 GA-3-1000 T 1000 760 0.1 12 GA-6-30 T DC 6 V 30 22 12 180 12 GA-6-70 T 70 53 6.5 12 GA-6-100 T 100 76 4 12 GA-6-200 T 200 152 2.5 12 GA-6-330 T 330 250 1.8 12 GA-6-660 T 660 500 0.9 12 GA-6-1000 T 1000 760 1.2 12 GA-6-2000 T 2000 1500 0.3 12 GA-12-60 T DC 12 V 60 45 15 180 12 GA-12-140 T 140 106 8 12 GA-12-200 T 200 152 6 12 GA-12-400 T 400 304 3 12 GA-12-650 T 650 500 1.5 200 12 GA-12-1300 T 1300 1000 1.2 12 GA-12-2000 T 2000 1520 0.8
Опашката Окно може да се инсталира Енкодер за мерење брзина на ротација. Контактирајте со нас ако ви треба енкодер.
Овој мотор со мала јачина, голем вртежен момент, сите метални опрема, издржливи.
Широко се користи во Играчки, Интелигентен робот, електрично заклучување на вратата, Отпечатоци заклучување, Прст-електронски брави, електрична мрежа switch, далечински управувач прекинувач, хотел брава, далечинско заклучување, Паметни Заклучување, Интелигентни заклучување, модел авион, модел авион, РК smart автомобил, Камера мотор, Куќа, здравје, Мини Пан/ Навалите камера, Пари пребројување на машина, Електронски Брави, Вид на прст-електронски брави, Авто shutter, Монета наплата уреди, Куќа, здравје, итн.
************************** На крајот од овој производ е опис ************************
Почитувани купувачи,
Важно Политика,
Германски царинската : екстра 6 Евра за value >22 Евра.
Шведската царина : екстра 7.5 Евра за вредност value >150 Евра.
Најевтиниот метод брод во Русија преку Кина Пост Воздух Парцела ( CDEK или ТОНИ, ослободени од царина).
Напомена :
1. Оставете ја вашата e-mail , или ние нема да се одговорни за било какви околности не може да се брод.
Ако треба голема количина, ве молиме контактирајте со нас за да добиете најдобри трговија на големо цена и превозот цена.
2. Ние искрено се регрутира во Светот Агент по најниска цена.
3. Ние сме повеќето професионални /сигурен производителот/доставувачот на Електричен Мотор и Додатоци во Кина Копното.
Ние секогаш ќе напори за да се обезбеди не само високо-квалитетни производи, разумна цена, но, исто така, е безбеден и удобен купување на животната средина. Прашања и предлози се ценат.
Превозот Совети :
1. Речиси сите објектот е во парк, ние ќе го испрати во рок од 24 часа. По место цел, можете да побарате за SLDPRT и IGS датотеки на сите мотори.
2. Експрес : НиеАгентDHL/ФедексКлиент . Пакет за да DHL/Федекс вкупните трошоци од 3 дена. Следење на број ќе излезе во рок од 3 дена.
Ако треба директно да испрати да се DHL/Федекс, тоа ќе ги спаси од 3 дена, трошоците 5~10 пати повеќе.
3. Пост Воздух Mail понекогаш ќе биде одложен, pls не остави 1~3 ѕвезди повратни информации.
Ако превозот задоцнување , контактирајте со нас се прошири заштита на време пред спорот, и задржи во допир, тоа е за почит, за нас. Ние ќе споделување на купувачи на црната листа на сите Кинески добавувачи ако се подигне спор, без да ни се јавите во прв план.
4. Ако сте во Оддалечена Област на DHL/Федекс, ние го задржуваме правото задолжен за Далечински Доплата.
5.Ние секогаш ќе прогласи пониска вредност за да се избегне данок. Или pls наведете прогласена за да се избегнат непотребни проблеми на царина.
Корисниците се одговорни за царина .
Ние Ги Доставуваме :
DC /AC Мотор, Црв Опрема Мотор, се Покрене Опрема Мотор, Stepper Мотор, Синхрони Опрема Мотор, Серво Мотор, Линеарен Actuator, Четка мотор, Brushless мотор, Електричен Полнач за Напојување, Моторни Контролер.
Цврсти /Флексибилни Цевки, Универзален Зглобовите, Мерењето Ремени, Мерењето Pulleys, се Покрене Опрема, Bevel Опрема, Опрема Багажник, Синџир, Sprockets, Оски, Имајќи итн.


За производот

Брзина(ВРТЕЖИ во минута):
сертификација:
RoHS,CE,CCC
Commutation:
четка
Употреба:
Автомобил,Вентилатор,Електричен Велосипед,Home Апарат,Брод
Постојана Струја(A):
се однесуваат на datasheet
Изградба:
Постојан Магнет
Заштита На Функција:
Капе-доказ
Ефикасност:
ОДНОСНО 2
Излезна Моќност:
0.5 W
Тип:
Опрема Мотор
Број На Модел На:
12GA-Т
Вртежен момент:
се однесуваат на datasheet
Употреба:
DIY мотор, електрично заклучување, робот модел, паметни автомобил
Димензија (исклучување на окно):
27x10x12 mm
Вратило Дијаметар:
3 mm
Должина На Вратило:
10 mm
Нето тежина:
10 g
Без Оптоварување Брзина:
3V 15 50 100 150 500; 6V 30 100 200 330 1000; 12V 60 200 400 650 2000
Loadind брзина:
3V 11 38 76 114 380; 6V 22 76 152 250 760; 12V 45 152 304 500 1520
Употреба:
Играчки, Интелигентен робот, електрично заклучување на вратата, Отпечатоци заклучување,
Употреба 2:
Прст-електронски брави, електрична мрежа switch, далечински управувач префрлате
Употреба 3:
хотел брава, далечинско заклучување, Паметни Заклучување, Интелигентни заклучување, модел авион
Употреба 4:
модел авион, Камера мотор, уред, мини Пан/ Навалување на камерата.

Слични предлози