• Одличната цена
  • Ново
10PCS/SET Стоматолошки ПММА Блок C14 Големина: 12x14x18mm Компатибилен со Sirona, Ролан 4W

10PCS/SET Стоматолошки ПММА Блок C14 Големина: 12x14x18mm Компатибилен со Sirona, Ролан 4W

 
DEN 4800.00
DEN 4560.00

Износ
Во продавницата.

Мелница привремени коронки и мостови за posterior и предниот заб сектори со нови Me Star ПММА кои се на располагање во неколку заб нијанси. Овие високо квалитетни CAD/CAM ќорци направени од ПММА со боја пигменти покаже природен стоматолошки боја искачување од дентин да incisal област. Овој ефект на боја, ви дава предност за да се создаде одлична естетиката речиси автоматски во текот на мелење. Функција Температура отпорни на Плоча отпорна на Триење-отпорни долгорочна употреба во ред, по производител студии Забелешка ние ќе напишете помала вредност кога праќаш стоката да се избегне или намали својата увоз доход. Ако ви треба за да купите лабораториски материјали во рефус, ве молиме контактирајте со нас за подобра попуст. Слика Шоу
Повеќе Стоматолошки Лабораторија Производи, ве Молиме Проверете ја Нашата Продавница Категории со Кликнување на Сликата Подолу!


За производот

боја:
А1 Сенка, А2 Сенка, A3 Сенка
Тип На Објект:
Белење На Заби
Број На Модел На:
MPZ95-12 ПММА Блок
Бренд Име:
MESTAR
Состојка:
polymethyl methacrylate
Големина:
Large
НЕТО-WT.:
100%
Боја:
А1/А2/А3
Свиткување Сила:
100Mpa
Точка На Топење:
240-270℃
Грубост:
добро
Затегнувачка цврстина:
75Mpa
Vickers Цврстина ХВ(0.05/10) :
135
Апсорпција на Вода :
20ug/mm3
Water Solubility:
0.8 ug/mm3

Слични предлози