• Одличната цена
  • Ново
Кинески Топла продаде Towable Trailed Хидраулични Бум Лифт

Кинески Топла продаде Towable Trailed Хидраулични Бум Лифт

 
DEN 383952.00

Износ
Во продавницата.

Кинески Топла продаде Towable Trailed Хидраулични Бум Лифт
Towable Бум Лифт е познат по своите широк работен опсег. Прво, тоа може да се имиња со трактор , камион или автомобил за долги. Второ, поради својата свиткување рака, towable бум лифт може да се постигне не само вертикална високи места, но, исто така, хоризонтална оддалеченост. Трето, towable бум лифт е опремен со автоматски плочата плоча која може да ја ротирате рака 360°. Сите овие карактеристики се сигурни широк работен опсег.
Вовед :
Тоа е една од најпознатите идеален антенски лифт платформата за и во затворени простории и на отворено за одржување. Тоа може да ротирате 360degree во воздухот и платформа висина од 6m да 16м. Тоа може да се користи во тесниот простор поради неговата компанија структура. Тоа е многу лесен и удобен за да се trailed со автомобил или трактор насекаде. Тоа е широко се користат во соседството единица, патот на светлината одржување, фабрики високо место на одржување, изградба сајт и така натаму.
Карактеристики На Производот :
1.360 степени ротација на арм
2.Изолирање на делови користите Japan NOK бренд, гарантираме дека производите се кандидира 300,000 пати без истекување или оштетувања
3.Цилиндар штекер е опремен со автоматски shut-off вентил
4.Опремени со итни намалувањето уред
5.Машината има две групи на систем за контрола, една машина, еден на подот, лесен и удобен за работа, безбедно и флексибилни
6.Ротирачките делови се опремени со подмачкано лого и маснотии првенство,флексибилни ротација без бучава
7.Опремена со лизгачки песна ролки, намалување на лулка и вибрации и обезбедува непречено нагоре-надолу
Три вида на Моќ :
1.Дизел
2.Батеријата
Безбедносни Мерки На Претпазливост :
1. Експлозија-доказ вентили : заштита на хидраулични цевка, анти-хидраулични цевка пукне.
2. Прелевање на вентил : Тоа може да се спречи со висок притисок кога машината се движи нагоре. Се прилагоди притисокот.
3. Итни пад вентил : тоа може да одат надолу, кога ќе се сретне итен или исклучување.
4. Анти-намалувањето уред : за да се Спречи паѓање на платформа
Trailed Бум Лифт Слики :
Сертификат : ISO и CE
Нашата Услуга :
1.Ние можеме да дизајнираме на customerized towable бум лифт, како на вашите барања.
2.Најсоодветен модел ќе се препорачува да ви откако знаеме за вашето барање.
3.Пратката може да биде договорено од нашата порта до вашата дестинација порта.
4.Opetion видео може да бидат испратени до вас, ако е потребно.
5.Одржување на видео ќе се даде откако towable бум лифт прекине да ви помогне да се поправи.
6.Делови од towable бум лифт може да ви бидат испратени од страна на изразат во рок од 7 дена, ако е потребно.
Често Поставувани Прашања :
1.Како клиент може да купи делови, откако таа се распаѓа?
На towable бум лифт донесе повеќето од заедничките делови на хардвер.Може да се купи делови во вашата локална хардвер пазарот.
2.Како може да се клиент поправка на towable бум лифт .
Еден од голема предност на опремата е со многу ниска стапка на неуспех.Дури се распаѓа,ние може да водич за поправка на тоа со видео и поправка настава.
3.Колку долго е гаранција за квалитет?
Една година гаранција за квалитет.Ако тоа breask надолу во рок од една година,можеме да испратите делови бесплатно за вас.
Фабриката Се Покаже :
Контакт Информации :
Денис(Продажен Менаџер)
Qingdao Sinofirst Машини Co., Ltd
Add : Danshan Индустриски Парк, Chengyang,Qingdao Кина
Моб : +86-18562653283 Тел : +86-532-68076300 Факс : +86-532-68076301
URL : www.liftawp.com


За производот

Тип На Објект:
Автомобил Приклучоци
Објектот Висина:
2m
Материјал Тип:
Челик
Објектот Тежина:
1700kg
Специјални Функции:
Антенски Работа Платформа
Објектот Ширина:
1.7m
Име На Модел:
TBL
Објектот Должина:
5.45m
Бренд Име:
САГАТА ПРВ
Автомобил Направи:
Заостанува Бум Лифт

Слични предлози