• Одличната цена
  • Ново
7.89 мм-ID3 SAE 5/16 авто гориво линија женски конектор на Гориво линија брз полнач бензин конектор за авто делови 5pcs многу

7.89 мм-ID3 SAE 5/16 авто гориво линија женски конектор на Гориво линија брз полнач бензин конектор за авто делови 5pcs многу

 
DEN 767.04

Износ
Во продавницата.


Φ7.89-ID3 5/16 SAE
Брз полнач вовед
SAE Брз полнач е составена од Телото, O-Ring, Од O-Ring, Spacer Прстен, Обезбедување Прстен & Заклучување Пролет. Кога парење цевка крајот парче внесува конектор,како заклучување пролет има одредени еластичност,Вратоврска клип fastener го прави на два конектори поврзете заедно и потоа се повлече назад за да се обезбеди комплетна врска. Така што на брз полнач влегува во сила. Додека демонтажа, вие само треба да го вметнете Maleendpiece и потоа притиснете го копчето за Заклучување Пролет на двете страни да се направи за Заклучување Пролет се прошири, можете лесно може да се повлече од конекторот.
Стандардни материјали
SAE конектори се направени од телото, O-ring, од O-ring,spacer прстен,обезбедување прстен и заклучување пролет.
Тело : 12 со 20 - 50% стаклени влакна содржина.
О-прстен : NBR HNBR и FVMQ
Технички карактеристики
Медиум
бензин , дизел ,воздух ,вода ,масло пареа
Оперативен притисок
прибл. 10 бар вишок притисок
Оперативни температури
-40°C до +115°C
моторот оддел
-40°C до +115°C
кратко време до +150°C
Предности на производите
· Брза собрание, без tool -> време и цена за намалување на
· робот собранието е можно -> автоматизирани процеси
· компактен за градење метод -> вработување во многу блиску инсталација услови е можно
· интегрирана печат - > оптимално стегање
Апликации во автомобилската индустрија
· Може да се користи за да се направи двете линија-на-линија или линија)-за-опрема конекции.
· Гориво храна / враќање линии
· резервоар за дишење
· Вентилација линии
· Масло кулер линии
· Вакум за контрола на линии


За производот

Тип На Објект:
Fastener & Клип
Објектот Тежина:
5.4g
Бренд Име:
QXBOCI
Материјал Тип:
Пластични делови
Објектот Ширина:
2cm
Објектот Висина:
2cm
Објектот Должина:
4.36cm
боја:
Црна
Опис:
Гориво линија брз полнач
Големина:
7.89mm-ID3
Тежина:
5.4 g
Материјал:
pa12
Должина:
43.6mm
Ширина:
20.2mm
Висина:
20.09 mm

Слични предлози