• Одличната цена
  • Ново
НОВИ АЛТЕРНАТОР 63321679 63341679 1090085 98AB10300GC ЗА ФОРД

НОВИ АЛТЕРНАТОР 63321679 63341679 1090085 98AB10300GC ЗА ФОРД

 
DEN 5760.00

Износ
Во продавницата.


НОВИ АЛТЕРНАТОР 63321679 63341679 1090085 98 AB10300 GC ЗА ФОРД
Перформанси Детали :
Единица излезна моќност : 12 V 80 A
Излез тестирани : 12.8 V
Нето Тежина : 5 KG
Гаранција :
Време на испорака : 1-15days според количината
БЕСПЛАТНИ 360 DAYS ГАРАНЦИЈА
ПАКУВАЊЕ : НЕУТРАЛЕН КУТИЈА
Примена :
ЗА ФОРД Фокус јас 1.4 1388ccm FXD. 98-05
ЗА ФОРД Фокус јас 1.6 1596ccm ZH16 98-05
ЗА ФОРД Фокус јас 1.6 16 V Flexifuel 1596ccm 02-04
ЗА ФОРД Фокус II 1.4 1388ccm ASD. (ZH14) 04-07
Оем Референтен : ЗА БОШ 0986044701
ЗА BOSCH 9124476602
ЗА ЛУКАС LRB00357
ЗА ЛУКАС LRB357
ЗА MARELLI 63377410
ЗА VALEO 437623
ЗА DENSO 1022118040
ЗА DENSO 1022118041
ЗА DENSO 1022118042
ЗА FIAT/MARELLI 63321679
ЗА FIAT/MARELLI 63321697
ЗА FIAT/MARELLI 63341679
ЗА FIAT/MARELLI 63341697
ЗА DELCO/FORD 1090085
ЗА DELCO/FORD 1097305
ЗА DELCO/FORD 98 AB10300 GC
ЗА DELCO/FORD 98 AB10300 GD
ЗА DELCO/FORD 98 AB10300 GE
ЗА DELCO/FORD 98 AB10300 GF
ЗА DELCO/FORD 98 AB10300 GK
ЗА DELCO/FORD 98 ABGC
ЗА DELCO/FORD 98 ABGD
ЗА DELCO/FORD 98 ABGE
ЗА DELCO/FORD 98 ABGF
ЗА DELCO/FORD 98 ABGK
Ви благодариме за запирање од страна и да бидат сигурни да ја посетите нашата продавница и берзански аукции


За производот

Објектот Висина:
16
Производителот Дел Број:
63321679
Другиот Дел Број:
63321679
Објектот Должина:
22
Земја/Регион на Производство:
Кина
Поставување на Возило:
моторот
Материјал Тип:
Алуминиум
Објектот Тежина:
5kg
Специјални Функции:
алтернатор
Објектот Ширина:
18
Бренд Име:
HNROCK
Осветленост Дел Број:
63321679
Напон:
12
ЗАСИЛУВАЧ:
80

Слични предлози