• Одличната цена
  • Ново
Yobang Безбедност-Мулти-Јазик СТАН GSM Безжична Домашна Безбедност Аларм Системи Прозорец/Вратата Сензор ПИР Движење Откривање Alarma

Yobang Безбедност-Мулти-Јазик СТАН GSM Безжична Домашна Безбедност Аларм Системи Прозорец/Вратата Сензор ПИР Движење Откривање Alarma

 
DEN 2496.00
DEN 2296.00

Износ
Во продавницата.


започнете
крајот
започнете
Топла продаде СТАН контрола GSM аларм систем
Quad бенд фреквенција
2 жичен одбрана зони и 99 безжична одбрана зони.
>>>Карактеристики :
1. GSM/SMS аларм систем со Smart home СТАН контрола,безбедност во раце.
2. 2 жичен одбрана зони и 99 безжична одбрана зони.
3. Најмногу 8 безжичниот далечински управувач кодови.
4. До 6 телефонски броеви и 3 SMS броеви
5. Вграден часовник& Говорникот & Stop& Батеријата.
6. До 3 групи времето рака/разоружа
7.G10 A е секогаш јасно на детектори' позиции, видови, имиња и снимки изменето на 99 безжичниот
8. Висок Квалитет На Звукот ,
9. 2 начин на комуникација и следење на 10.ADEMCO контакт ID protocal . 11.Лесно да код со сензори 12.Програмирање за зони 13.СОС, оган, гас, врата, сала, прозорец, балкон, и периметар места аларм 14.Далечински управувач рака, да се разоружаат, следење и спогодба од страна на телефонот
15. Мулти-јазик за опција за Дом, канцеларија ,продавница, банка,итн.
>>>Техничка : Влезен напон : AC000-240 V 50/60 HZ Излез напон : DC12 V 1А Резервната Батерија : 7.2 V Литиум батерија Статична струја : ≤40m A аларм струја : ≤на 300m A на Радио фрекфенција : 315/433 MHz(+-75 KHz),22624.7 MΩEV1527/300 K GSM работна фреквенција : 850/900/1800/1900 Mhz Сирената Волумен : 110d B Максимална чуваат телефонски Број 6 алармот телефонот Нема.и 3 SMS Бр. Поддржани Додатоци : 99 компјутери wireless,2 жичен сензори и 8pcs безжичен далечински контроли на Работењето temerature : -10 степенот до + 50 степен Влажност : ≤85%
>>>Пакет содржина :
Постојат 5 сетови за факултативна,pls го изберете вашиот претпочитаат содржината според вашите реалните барања,ви благодариме
G10 A005=1 Аларм Панел+2 далечински контролер+1 ПИР +1 Вратата Сензор+1 Жичен Сирената+адаптер
G10 A013=1 Аларм Панел+2 далечински контролер+2 ПИР +8 Вратата Сензор+1 Жичен Сирената+адаптер
G10 A007=1 Аларм Панел+4 далечински контролер+4 ПИР +6 Вратата Сензор+1 Жичен Сирената+адаптер
G10 A015=1 Аларм Панел+4 далечински контролер+6 ПИР +7 Вратата Сензор+1 Жичен Сирената+адаптер
G10 A016=1 Аларм Панел+3 далечински контролер+3 ПИР +3 Врата Сензор+1 Жичен Сирената+адаптер
>>>Пријателски Потсетување :
Стандардниот Јазик е англиски, Но, за Поддршка на руската/ шпански//француски/Slovakian/дански/германски/италијански/португалски/полски За Факултативна ,
ако ви треба други langauge ,pls остави порака кога ќе го поставите цел,ви благодариме


За производот

боја:
G10A005, G10A013, G10A007, G10A015, G10A016
Бренд Име:
Yobang Безбедност
Лозинката Тастатура:
No
Комплет За Конфигурација:
Вратата Сензор
Видео Интерфејс:
No
Наоружува Тип:
FR Далечински-контролор
Екранот:
Yes
Број На Модел На:
FDL-G10A
Комуникациски Интерфејс:
Безжичната
Зона Број:
99
Алармот Тип:
SMS
моќност:
12v
Употреба:
Вратата,Home Security System СМС Предупредување
Безжична зони:
99
Жичен Зони:
2

Слични предлози