• Одличната цена
  • Ново
4x BA9S T4W 2W 3led 7020 SMD LED Бела Светлина, 6500K Автомобил Auto Backup Резерви светилки светилки DC 12V

4x BA9S T4W 2W 3led 7020 SMD LED Бела Светлина, 6500K Автомобил Auto Backup Резерви светилки светилки DC 12V

 
DEN 91.68
DEN 76.00

Износ
Во продавницата.


Карактеристики :
100% сосема нов и висок квалитет.
LED Стил : BA9 S
Висок луминозноста.
Долготрајни работни животи, 30,000-50,000 часот.
Ниска потрошувачка на енергија, ги зачувате вашите напојување
Лесно да се инсталира, само plug and play
За Купола Festoon Читање Светилка,Табличка Светилка,Врата на Багажникот,Нога светилка.
Ве молиме проверете ја големината на светилка за да бидете сигурни дека должината е одговара за вашиот автомобил.
База : BA9 S
LED Type : 3-7020 SMD LED
Температура на бојата : 6500 K ладно бела/Сино/Red/Жолта/Мраз сина(опција)
Големина : 10x10mm
Тежина : 2g
Lumens : 80 Lumens
Водоотпорен Функција : НИКОЈ
Напон : 12 V
Примена : Страна маркер,Куполата Festoon Читање Светилка,Табличка Светилка,Врата на Багажникот,Нога светилка.
Пакетот вклучува : 4 X led сијалица


За производот

Емитуваат Боја:
Сино, Кристално Сина, Црвена, Бела, Жолта
Бренд Име:
Siweex
Тип На Објект:
Царинење Светла
За Возило Брендови/Модел:
Универзална
Wattage:
10W
Име На Модел:
BA9S
Интерфејс Тип:
BA9S
Напон:
12V
Објектот Тежина:
1g
Lumens:
100
Wattage:
2
Напон:
12V
Ксенон Светлина Модел:
BA9S
Lumens:
100LM
Надворешни/Внатрешни Работи:
Надворешни Светла
За Автомобил Светилка:
Автомобил Вратата На Светла

Слични предлози