• Одличната цена
  • Ново
SWMAKER 4pcs*Reprap 3D печатач различни големини загрева кревет изолација плоча лист Греење Кревет Изолација Cottons

SWMAKER 4pcs*Reprap 3D печатач различни големини загрева кревет изолација плоча лист Греење Кревет Изолација Cottons

 
DEN 335.52
DEN 319.00

Износ
Во продавницата.


Големина на :
4.5"x4.5"
150x150x3 mm
200x200x3 mm
213x200x3 mm
214x214x3 mm
220x220x3 mm
300x200x3 mm
300x300x3 mm
Дебелина : 3мм
Ако ви треба други големина, ве молиме контактирајте со нас, ние може да ги намали за да можете со било која големина.
На топлинска изолација памук се користи за 3 D печатач млазницата одржување на топло, топлинска изолација памук е направен од топлина-отпорни керамички влакна, производ големина може да се прилагоди според потребите на клиентите, во корист за одржување на клучните делови на 3 D принтер - греење алуминиумски блок топло, е што внатрешната температура на станот, заштеда на енергија,и енергија.
Оваа Висока температура отпорни памук може да се работи за долго време на висока температура од 900 степен .
Пакет се вклучени :
4x 3d печатач греење блок cottons.


За производот

Големина:
300x300x3 mm, 300x200x3 mm, 4 point 5x4 point 5, 150x150x3 mm, 200x200x3 mm, 213x200x3 mm, 214x214x3 mm, 220x220x3 mm
Број На Модел На:
загреан кревет изолација плоча лист
Тип На Објект:
Топлина Хартија
Бренд Име:
SWMAKER

Слични предлози