HOBBYWING XRotor OPTO Brushless брзина контролер ESC 20A 40A 2-6S ЗА Мулти Copters

DEN 431.52

Карактеристики и спецификации : Специјални основни програма за мултироторот контролори во голема мера ја подобрува гас одговор...

4PCS РК 1/10 Off-Road Автомобил Плажа Рок Роботот Гуми Пневматик Тркало Пречник на Crawlr гума поставена 96mm 1.9

1536.00 -39 % DEN 937.00

modname=ckeditorКарактеристики : Тоа е погоден за 1 / 10 Кабриолет Качување Рок Роботот АвтомобилВисока контрола гуми наменети за различни рок роботи & камиониНаправен од супер мек соединенија за добра контрола над сите вид на теренГолем, длабоко гкл обезбеди исклучителни влечење во камен и калВисок квалитет на меки гуми, со пена инсерти, гуми се правилно поставени на тркала, но не залепени, подготвен е да употребуваСпецификации : Материјал : гума и пластикаГуми Дијаметар : 96 mm / 3.78 воГуми ширина : 36 mm / 1.42 воТркала ширина : 26 mm / 1.02Вози Хексадецимален : 12mmТркала офсет : 3 ммТркала боја : црнаПакет Листата : 4 *Гуми4 *ТркалаAnswer : ___________________________ Note : тркала и гуми не се залепени добро, вие треба да играат улога на врзивен материјал нив добро од себе, ако треба подобри перформанси

450 Спорт-V2 Хеликоптер Дел Tarot Метална опашка серво планината Бела TL2757

DEN 296.16

Усвојување на 6061 T6 алуминиум CNC обработка Метална опашка серво планината1 Половина круг главата внатрешна хексагонални завртки4 (M2.5x6mm) Круг главата внатрешна хексагонални завртки2 (M2x5mm) Погодни за 9257 големина серво rifitting на Trex / Tarot 450 СпортV2 Хеликоптер САМОПревозот превозот цена зависи од тежината и волуменот на цел...

РК Фиксно крило авион 70mm 6-сечилото Ducted фан мотор W/O Brushless мотор

DEN 1535.52

Објектот вклучува : Ducted фан поставите*1 2849 / 3800 KV brushless надворешни роторот моторСпецификации : Напон : 11.1 V14.8 V Струја : 52 A се Повлече : 3 S 1270 g ;4 S 1752g просек (Максимум тест на податоците е повеќе од 1920g) Неоптоварување на ветер : 42180 Тежина : 110g Бунари со дијаметар : 5mm Апликација : 70 culvert Патот Моќ : 60 A погореПовеќе детали како што е подолу : Превозот ќе се изберат различни превозот решение за да одговара со вашата адреса кои овозможуваат парцела дојде точно и брзо ...

RealTS FS РК 112104 Диференцијални случај за FS KingKong Cen Чудовиште Камион

DEN 1487.52

Real TS FS РК 112104 Диференцијални случај за FS King Kong Cen Чудовиште КамионДраг Пријател,Ви благодариме за посетата на нашата продавница! Во однос на испорака и плаќање, ние треба да се разјаснат како што е подолу...

Acro Афро Мини Naze32 NAZER 32 10DOF Лет Контролер За FPV РК Multirotors

DEN 1535.52

Дизајниран за употреба со мал внатрешен или мала до средна големина отворено multirotor занаети, или како самостоен камера стабилизатор...

HSP РК АВТОМОБИЛ ФАКУЛТАТИВНА РЕЗЕРВНИ ДЕЛОВИ НА 1/10 СКАЛА ЕЛЕКТРИЧНИ OFF ROAD КАБРИОЛЕТ

DEN 1200.00

Превозот УсловиЦел ќе биде предаден во рок од 7 работни дена по уплатата примена Предмети се испраќаат од Кина (делумно предмети од нашите Шпанија складиште) користење на Воздухопловната, Курир, Експрес (врз основа на вашиот избор), стигнат до најголемиот број на земји во рок од 735 работни дена.Се Враќа РокВо случај да добиете неисправни објект, клиентот има до 7 дена од денот на приемот на барањето за враќање или замена за нова.Во случај да добие погрешен точка, предмети мора да биде вратен во таа е оригинална и неискористени состојба и исто така мора да биде во оригинална кутија и пакување.Ние не се дозволи наплата или размена поради промена на умот...

Feichao 20 Дупки L-облик Агол Железо / Оска Рамка Заградата / Железни Плочи DIY Модел Smart Автомобил Возило Робот Тело Додатоци

DEN 41.28

JMT 20 Дупки Lоблик Агол Железо / Оска Рамка Заградата / Железни Плочи DIY Модел Smart Автомобил Робот Тело ДодатоциДолжина : 10 смШирина : 1 cm (широк дното само, со исклучок на вертикална дебелина од 1mm)Дебелина : 1 mmДијаметар : 2.02 mm (може да биде од 2 мм или завртка вратило)Теренот : 1 cmСовет : Ако чувствуваат помал агол железо дупки, можете да користите неколку 2mm вратило триење да се нормално, тогаш постојат некои причини оска 2mm, бидејќи на позлата, вратило завршува, не е многу течно, малку поголем од 2mm, додека напор ќе биде вметната во окното глава да одат на нормален ротација.продавачот на обсе1.Превозот времето е 2040 дена од страна на регистрирани пост.2.Ако се испраќаат од страна на EMS или други експрес испорака,превозот времето е 515days.3.За време на сообраќајниот сезона (како што се Божиќ,Кинески Пролетниот Фестивал и на други значајни Фестивали) и празници (вклучувајќи непредвидени застои) на гарантниот период ќе биде продолжен, ние треба вашата разбирање, ви благодарам.купувачот треба да се понудиАко купувачот се уште не можат да добијат парцели по 40 дена, ве молиме слободно контактирајте со продавачот за да се најде решение заедно, ве молиме веруваат дека комуникацијата е секогаш најдобар начин да се решат проблемите,нема да бидете разочарани, ви благодарам.Ве молиме додадете ме на вашата листа на омилени продавачи и често ја посетувате.

трговија на големо! црвено М3 Hexa завртка алуминиум колона Тело конекција колона Тело прачка за DIY Quadcopter летало рамка

383.52 -5 % DEN 364.00

Хексагонална алуминиум колона Спојка студ Алуминиумски шипки Тело Lvbang Хексагонална алуминиум внатрешна заб М3 колонаГолемина нотација, на пример : M3 * 30 + 6 Внатрешна заб М3, Целосна должина 30ММ, Надворешниот заби 6mm...

Tarot TL65B44 Стигнале Слетување Пропадна Опрема Карбонски Влакна Планината за F550 (пакување од 2 парчиња)

DEN 239.52

Tarot TL65 B44 Стигнале Слетување Пропадна Опрема Карбонски Влакна Планината за DJI F550 (пакување од 2 парчиња) Како што е познато на Tarot TL65 B44 Стигнале Слетување Пропадна е со висок квалитет и прифатлива цена спореди DJI F550 слетување пропадна, но TL65 B44 планината е не одговара на DJI F550, Сега го користите овој јаглерод планината за да го замените TL65 B44 планината, ќе можат да го користат TL65 B44 Стигнале Слетување Пропадна на DJI F550! Оваа акција се вклучува 2 парчиња јаглерод планината, и ќе дојде со 4pcs М2*6, 2 парчиња М2.5*8 завртки.

CNC Метал Пред Управниот Центар во собата за 1/10 3Racing Сакура D4 AWD RWD

DEN 527.52

CNC Метал Пред Управниот Центар во собата за 1 / 10 3 Racing Сакура D4 AWD RWD Цреша D4 OP Надградби Пакување : 1 сет на алуминиумски со лого

Роботски Манипулатор 6 Dof Метал Робот Рака (3D Ротација База+ Метал Механички Ноктот + 6 компјутери Висок вртежен момент Servos MG 996R) РК Играчка

DEN 6371.52

Метал механички ноктот детали : Шепа материјал : алуминиум легураКанџи тежина : околу 68 g (со исклучок на управниот опрема, со исклучок на диск)Канџи максималниот Агол : 55 mm (максимум Агол проред 55 mm)Канџи вкупна должина : 108 mm вкупна должина на најдолгата (шепа затворена)Канџи вкупна ширина : 98 mm (канџи се отвори кога најголемите вкупна ширина)Повеќе детали, ве молиме посетете : https : / / github.com / Smart Arduino / SZDOITWi Ki / wikiВисок вртежен момент servos MG 996 Р X6Метал волан тркала X6Механички ноктот X1Целосен сет ротација база X1Дебел метал плоча X1Мултифункционален стојат X4Долго У заграда X3L заградата X1Куп имајќи X3Метал воланот X6Целосен сет на завртки оревНе се вклучени било контролорот или батерија;За превозот погодност, производот е во unassembled.1...

Масло Прилагодливи 130mm Легура на Алуминиум Шок Апсорбер Амортизерите За Рк Автомобил 1/10 Роботот Камион Hpi Traxxas Losi Axial Tamiya HSP 94180

739.20 -44 % DEN 414.00

Добредојдовте На RCAWDШок Апсорбер Амортизерите HSP 94180 Hpi Hsp Traxxas Losi Axial Tamiya Redcat Himoto Losi Wltoy Плоча H Шок Апсорбер Тип : Масло Прилагодливи Тип За Возилото Тип : Автомобили Применливи РК Автомобили : Роботот Камион Скала : 1 / 10 Материјал : Алуминиум Легура Dimention : A : 130 MM Б : 122 MM C : 17 MM D : 3ММ E : Дијаметар 5.8 MM вкупна Должина : 130mm Планинатацентар На Планинатацентар Растојание : 122mm За : Hpi Hsp Traxxas Losi Axial Tamiya Redcat Himoto Losi , HSP 94180 Извор на Гориво : Електрични , Бензин / Бензин Нитро Боја : Сина , Темно Сина , Црна , Зелена , Виолетова , Црвена , Жолта , Портокалова , Титаниум , Сребрен Пакет Количина...

628-21521+628-21401 Трансфер Појас Мајстор за Riso RN 2000 2030 2050 2070 2080 2088 2090 2100 2130 2150 2180 2190 2500 2530 2550

DEN 955.20

ИзвестувањеПочитувани Купувачот : ако сте од Русија, ве Молиме да ни даде целото ваше име Ние треба тоа кога ќе се превозот на стоки,ве Молиме да ни даде порака и ни даде вашата целото име, ви Благодарам.Брз Брод на САД...

Масло 68mm Легура на Алуминиум Piggyback Шок Апсорбер Амортизерите За Рк Автомобил 1/10 On-Road Автомобил Лебдат Hpi Hsp Traxxas Losi Axial Tamiya

984.00 -44 % DEN 551.00

Добредојдовте На RCAWDИме на производ : Шок Апсорбер ,Амортизерите Шок Апсорбер Тип : Масло Прилагодливи Тип Шок Апсорбер Функција : piggyback Бренд Име : RCAWD За Возило Тип : Автомобили Применливи РК Автомобили : OnRoad Автомобил Лебдат Скала : 1 / 10 Материјал : Алуминиум Легура Dimention : A : 68 MM Б : 60 MM C : 17 MM D : 3ММ E : Дијаметар 5.1 MM вкупна должина : 68mm Планинатацентар На Планинатацентар Растојание : 60mm За Возило Марка : Hpi Hsp Traxxas Losi Axial Tamiya Извор на Гориво : Електрични , Бензин / Бензин , Нитро Боја : Сина , Темно Сина , Црна , Зелена , Виолетова , Црвена , Жолта , Портокалова , Титаниум , Сребрен Пакет Листата : 2 BUC ( Пар) Предлог : 1...

Труба го исклучите /Труба Silencer/Труба дизајниран од страна на Дени Фитил

DEN 369.60

Спецификации : Боја : СребренаПримена : ТрубаМатеријал : МеталПакетот вклучува : 1 * Исклучете за ТрубаСпоред светски познатиот бренд во велика БРИТАНИЈА Дени Фитил,постојат три бар плута направи здив надвор од плута,и тоа може да ја ослабне звук.За да се намали ниво на звук на вашиот трубаМногу корисно кога ќе се чувствуваат како да играат труба во текот на ноќта.Направи одлични Алуминиумска легура, трајни производи за употреба.Повратни информации & Контактирајте со насCommuciation е најдобар начин да се resovle проблемАко имате било каков проблем,ве молиме контактирајте со насВашето задоволство се нашата крајна цел.